• itagnecy

Apple Mighty Mouse

Zaktualizowano: 26 lut 2020


Dziś temat z ostatniej akcji u jednego z Klientów.

Urządzenie:

Mysz komputerowa Apple Mighty Mouse. Tutaj można znaleźć więcej informacji o samym urządzeniu.

Problem:

Przewijanie kulką umieszczoną pośrodku - tzw. scroll ball - przestało działać. W efekcie przewinąć można było jeden raz w określonym kierunku (dokładniej tylko w górę) i po tej czynności ponowne przewijanie nie było możliwe aż do kliknięcia myszką.

Rozwiązanie:

Aby myszka zaczęła działać niezbędne jest jej dokładne i precyzyjne oczyszczenie.

W tym miejscu jeden z najbardziej popularnych serwisów poświęconych poradnikom na temat jak naprawić / jak rozebrać - pokazuje na bliźniaczym modelu jak się do tego zabrać.

Z naszej strony...

Poniżej zdjęcia naszego autorstwa. Musimy jednak dodać, że w tym konkretnym przypadku enkodery - czyli rolki wykrywające ruch kulki - zauważalnie nie obracały się pomimo braku widocznego zabrudzenia. Oczywiście pod samą obudową w okolicach otworu na kulkę kurz i brud był. Jest to naturalne i wynika z normalnego użytkowania myszki.

Niezbędne było dwukrotne czyszczenie. Dopiero za drukim razem rolki zaczęły działać prawidłowo.

Należy pamiętać, że rozbieranie myszki Mighty Mouse jest jednorazowe. To znaczy, że plastikowy pierścień podtrzymujący konstrukcję w obudowie od spodu myszki jest klejony. Tak więc aby rozebrać myszkę należy delikatnie wyłamać sklejone miejsca, a do złożenie niezbędny będzie klej.

Z naszej strony zapewniamy jednak, że gryzoń Klienta przeżył łamanie, naprawę, klejenie i służyć będzie przez kolejne lata.

Marcin Antczak

właściciel


25 wyświetlenia0 komentarz

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie